FURNITURE / Chairs and Stools / Chair 17132089
nr 1713 2089
CHAIR
baroque, painted white, wear, damages.
barock, vitmålad
Condition: slitage, skador
1000
SEK 1100
Monday July 14 2025
at 20:47:30
700 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr (Robot)
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.
Oxford chair
Producerad av Fritz Hansen, Danmark.